YCCF Imst 2018

Nádherný lezecký závod na obtížnost v rakouském Imstu? To je Youth Color Climbing Festival, kam jsme se za GTM vydali v počtu 4 závodníků, kteří podali parádní výkony. Štěpán, Fanda, Zbynďa a Arinka srovnali své skills mezi více jak 60 dětmi z 18 zemí.

V kvalifikaci měla každá kategorie 6 cest - dvě ve vnitřní hale a 4 na venkovní stěně s Alpy za zády. Výběr pořadí cest bylo na týmech. V kvaldě se Fanda umístil na 12. místě a Ari se do finále dostala z neuvěřitelného 11. místa. Štěpánovi finále uteklo o vlásek a skončil na 21. místě. Necvaknutá expreska, ke které se nemohl vrátit bohužel ovlivnila jeho pořadí. Zbynďa si ze svého prvního evropského závodu odváží 44. místo, přehlédnutí nepovoleného stupu je také dobrá zkušenost. Na všechny výkony jsme hrdí, neboť ustát tlak profesionálního závodu mezi lezci z celé Evropy chce odvahu. 

Finalisté měli v neděli 2 cesty - Fanda se zlepšil a o jedno místo se posunul na konečnou 11. pozici. Ari skončila na místě 19. 

Celkově si 12 míst na stupních vítězů rozdělila Ukrajina v počtu 3, 3 si odvezlo Bulharsko, 3 Velké Británie. Za ČR přivezl třetí místo Adam Adamovský! Adame gratulujeme, jsi třída. Belgie a Německo také získalo jedno místo. 

Na opičáky jsme náležitě pyšní, protože předvedli, že jsme ve světě konkurenceschopný tým. Děkujeme a všem ještě jednou gratulujeme!