Aktuality, Strana 2

Wow člen našeho týmu Martin vyhrál Robinsonův ostrov!

45 dní v džungli na Filipínách – tropické lijáky, bílé písečné pláže okusované azurovým mořem, přírodní změť exotických ovocných stromů, liján a křovin skýtajících domov gekonům i hadům. To vše si zažil náš instruktor Martin Složil v soutěži Robinsonův ostrov 2018!

Ať už bylo náplní soutěže řešení logických rébusů nebo silově vypjaté hry proti nemálo motivovaným soupeřům, Martin se ničeho nezalekl a díky dobré strategii a přátelské povaze postupoval kupředu. A snad právě odhodlání, pevná vůle a motivace, kterou předává též v našem oddílu, ho dovedli k vítězství o titul nejlepšího Robinsona! K neskutečnému výkonu gratulujeme a těšíme se na letní akce, jichž bude Martin součástí, i na inspiraci, kterou jeho zkušenost vnese do tvorby opičích her.

Pokud máte zájem o akci s martinem máme na léto ještě pár volných míst. Soustředění Sněžník s Martinem Složilem - 6.8. - 11.8.

sneznik_s_martinem

Dospělácký Anglický parčík

Ahoj všichni z GTM,

děkuji Vám za skvělý zážitek při lezení na skalách v oblasti Anglický parčík....nádherná příroda, krásné skály, skvělá organizace a hlavně všudypřítomný až hyperaktivní instruktor, který fakt umí zařídit hezké počasí :-). Děkuji za nezapomenutelný společný zážitek, který určitě není poslední.
Martin K.

 

Evropský pohár mládeže v boulderingu – GRAZ 2018

Naše členka oddílu Eliška Bulenová vysoutěžila České republice v mládežnické reprezentaci nevídaný úspěch! V rakouském Grazu 28. – 29. dubna v kategorii B (14 – 15 let) postoupila v kvalifikaci z 9. místa a ve finále se pak dokázala ještě zlepšit a odváží si tak vynikající 8. příčku. Pro Českou republiku šlo o nejúspěšnější závod v dějinách této mládežnické soutěže – a to zde národnímu týmu chybělo hned několik špičkových lezců.

Eliška na sobě celou sezónu maká - tvrdě trénuje, cvičí, chodí na fyzioterapii, jezdí na soustředění a zaslouží si obrovské uznání. Eliško, za celé Green Trees Monkeys ti upřímně gratulujeme :) !

A jak dopadli další z reprezentace? Postup unikl o jediné místo Elišce Adamovské v kategorii A (16 – 17) let, které tak patří výborná 11. pozice. Česká reprezentace se v Grazu prosadila na bodované příčky ve všech kategoriích s výjimkou juniorů, kde ovšem chyběli první čtyři lezci po nominačních závodech. Bodovat nakonec dokázalo 8 českých reprezentantů a několika dalším body unikly jen těsně. Před rokem ve stejném závodě v Grazu bodovalo pouze 5 lezců a nejlepšími umístěními byly 17., 21. a 24. pozice, přitom i tento závod byl v kontextu dosavadních výsledků hodnocen jako velmi úspěšný.

Mezi dívkami v kategorii B bodovala mezi 48 závodnicemi kromě Elišky Bulenové ještě 27. Tereza Širůčková, v kategorii A pak mezi 56 lezkyněmi na body dosáhla i další Eliška – tentokrát Novotná na 30. příčce a v početně slabší, ale o to výkonnostně silnější kategorii juniorek (18 – 19 let) obsadila Jana Ondřejová 26. místo. 

Mezi 58 chlapci v kategorii A bodoval Albert Musil na velmi solidní 22. příčce, což znamenalo zároveň nejlepší český chlapecký výsledek v tomto závodě. Tento lezec startuje v kategorii teprve prvním rokem, a protože se specializuje hlavně na lezení na obtížnost, byl to pro něj vůbec první mezinárodní závod v boulderingu. Bodovat dokázal v této silné kategorii rovněž při svém prvním reprezentačním startu v boulderingu také Šimon Potůček na 24. místě. Bod pro české barvy mezi 49 závodníky zajistil v kategorii B Marek Jeliga na 30. pozici a těsně za bodovanou třicítkou mezi nejmladšími chlapci seřadili 31. Lukáš Doleček, 32. Martin Mikulec a 34. Jáchym Cink. I když těmto lezcům body těsně unikly, jde stále v dané konkurenci o kvalitní výkony. Mezi juniory chyběla Tomášovi Lukáškovi na bodovanou třicítku jedna zóna a obsadil tak 33. příčku.

Česká republika se i v oslabené sestavě v pořadí národů umístila na 11. místě z 23 zúčastněných zemí a potvrdila tak výkonnostní vzestup naší mládežnické reprezentace také v této disciplíně.

Ten by však nebyl možný bez dlouhodobé systematické práce a stále se zlepšujících podmínek pro nejlepší závodníky. Chceme proto tímto poděkovat všem trenérům, stavěčům, fyzioterapeutům, rodičům a dobrovolníkům, bez nichž by se české soutěžní lezení neobešlo. Děkujeme rovněž mezinárodním koučům Petře Adamovské, Davidovi Urbáškovi a Tomášovi Birkovi Sychovi za vynikající servis pro naše mladé reprezentanty při závodě v Grazu.

Poděkování patří také tréninkovým centrům reprezentace LC SmíchOFF a Boulder Bar, speciální poděkování pak zejména LC SmíchOFF za vytvoření vynikajících podmínek pro soustředění, vzdělávání trenérů i každodenní přípravu a partnerovi české mládežnické reprezentace společnosti Rock Point za podporu.

Celý článek najdete ZDE.

Velikonoční lezení v Paklenici

Zelené opice posílají pozdravy z velikonočního lezení v Chorvatsku. Národní park Paklenica, modré nebe a jarní počasí. Máme se skvěle    

Český pohár do 14 let v Olomouci - 17.3.2018
Závody závody a zase závody ????. Jak probíhal Český pohár v lezení na obtížnost do 14 let v Olomouci a další program na zbytek víkendu?
 
Mezi 106 dětmi z ČR a Polska jsme v sobotu 17.3.2018 na závodech opět excelovali!
 
Děcka měla v kvalifikaci 2 cesty a obtížnost byla tak vysoká, že nám po velkém snažení doslova děti padaly z nebe :). Stavěči nešetřili žádnou kategorii až byly pod stěnou skoro víc potřeba boulder matky, než lano. O to větší napětí bylo ve vzduchu a my podporovali jak o život. Každý krok na víc byl vydřený. Díky OFFu si všichni mohly vyzkoušet tréninkový program v praxi a pod tlakem, protože dlouhé kroky a dynama byly v celé kvaldě.
 
Náročné cesty rozřadily 8 lezců až ve finále a za Green Trees Monkeys vezeme vítězství! 
 
Šelma Fanda Danda v U14 2. místo! 
Z Bulenovic Family se Štěpán Bulena v U14 umístil na 5. místě. 
Zbyněk Vávra v U14 na 8. místě. 
Arinka Yurchenko o chlup nepostoupila do finále a skončila na 9. místě. 
Klárka Bulenová v U12 na 11. místě.
 
Pořád se potvrzují Jirkova slova "Kde je vůle, cesta se nachází." Všem opičkám gratulujeme, děláte nám velkou radost! 
 
A jak bylo večer u Pummerů? Blaze, a i když dobře ví jaký bugr umí opice udělat, přivítali nás s otevřenou náručí a brácha Vašek se postaral o kytaru, zpěv a rock and roll. Úsměv na tváři se v téhle rodině dědí. Toš pěkné to bylo, moc děkujeme. :)

V neděli jsme prověřili cesty na HUDY stěně v Brně, kde se se děti hecly a po sobotních závodech zkusily pár cest. A co dál? Jedeme na bowling... Po startu jsme všichni cvičně vyčistili žlábky od pavučin :) a pak to rozjeli. Zbynďa se ve druhé hře zlepšil o 100% a Arinka se dopracovala až k vítězství. Asi je vám jasné kdo exceloval, co Jirka vezme do ruky, to mu prostě jde a pořád se chce zlepšovat :). Je vidět, že opakování pohybů se vyplatí na stěně i na dráze. Good job!
 
Zázemí i zábava na jedničku. Všem děkujeme za super víkend.