Report závody Slaný září 2018

Finále Boulderzávodů: 2 dny top boulderingu ve Slaném, městské slavnosti a péřovky!

Třetí podzimní víkend proběhlo na slánském Masarykově náměstí finálové kolo série Boulderzávody 2018. Vítězové série si měli odnést poukaz na týdenní pronájem vozu Volkswagen T6 zapůjčeného od našeho partnera Auto Podbabská. Šlo tedy o hodně! V sobotu sbírali poslední body do republikové série dospělí, v neděli se za podzimního chladného počasí o boulderové body přetahovaly Boulderděti. Inu, jak slánští sedláci kdysi říkávali: Září, na léto jde stáří. Závodní víkend tradičně doplnily městské slavnosti a tak bylo o diváckou kulisu výrazně postaráno!

Sobota začala dámskou kvalifikací, do které nastoupilo celkem 23 závodnic. V cestě do finále jim stálo 10 boulderů ve flash stylu. Holky si sluníčko ještě stihly užít a po hodině a půl bylo zaplněno všech 8 postupových míst. Na postup do finále stačilo vylézt 6 boulderů. Všechny topy posbíraly Eliška Adamovská a Daniela Kotrbová a zápletka pro večerní finále byla jasná!

42 mužů se v kvalifikaci rozdělilo do 2 skupin. Mezi nimi i namlsaní “ne-profíci”, kteří si po teplické uvolněnější kvaldě brousili tesáky! Jenže ejhle. Vilda Chejn s Davidem Kozlem tentokrát přitvrdili a chyty se výrazně zmenšily a zaoblily. Navíc v 10 kvalifikačních boulderech nechyběly dynamické kroky a tak kluci museli skákat jak klokani. Profíky to ale v postupu do finále neohrozilo. Kvaldu vyhrál nedávný finalista MS v lezení na obtížnost Jakub Konečný, s bratry Stráníky v zádech.

V čase přestavby probíhal na náměstí doprovodný program a diváci se různými způsoby posilňovali na večerní finále. Finále žen odstartovalo v 17:30. Nejtěžší 2 bouldery (oba s dynamickými skoky) překvapily hned na začátku a v podstatě předurčovaly pořadí na bedně. Double dyno dobře zvládla, vedle favoritek, i juniorka Jana Ondřejová, což ji nakonec pomohlo k jejímu dosavadnímu nejlepšímu umístění. Třetí a čtvrtý boulder byly skoro povinné onsighty a tak už zmiňovaná dvojka na pokusy nakonec rozhodla o příčce nejvyšší.

 1. místo: Eliška Adamovská (4t7 4z7)
 2. místo: Daniela Kotrbová (4t8 4z8)
 3. místo: Jana Ondřejová (3t10 4z11)
 4. místo: Kateřina Zachrdlová (2t2 3z9)
 5. místo: Nikola Králíková (2t3 3z5)
 6. místo: Veronika Scheuerová (1t1 4z6)
 7. místo: Eliška Bulenová (1t1 3z4)
 8. místo: Natálie Tužová (1t1 3z13)

Tma padla, reflektory se rozsvítily a Uherský býk na rožni se dotočil - celé město Slaný se přesunulo na náměstí, aby sledovalo závěrečnou show - finále mužů! Na počet pokusů vyhrál “vyzyvatel” Jakub Konečný, silák z Lipníku n. Bečvou, když na svoje 4 topy vystřílel 22 pokusů a nakonec bral druhé místo. Skromnější, ale efektivnější byl Martin Stráník, který onsightoval 3 ze 4 boulderů. Zaváhání u něj přišlo pouze na posledním z boulderů přes obří struktury 360HOLDS. Tradiční medailista Štěpán Stráník neprostoupil bouldery č.1 a 4 a tak na třetí příčce nakonec zaparkoval pardubák Roman Kučera. Závěrečnou třešničku posadil v poslední vteřině závodu na top čtvrtého boulderu Kuba Konečný! Super závěr dne.

 1. místo: Martin Stráník (4t6 4z6)
 2. místo: Jakub Konečný (4t22 4z12)
 3. místo: Roman Kučera (3t5 4z9)
 4. místo: Jakub Skočdopole (2t6 3z7)
 5. místo: Štěpán Stráník (2t8 3z8)
 6. místo: Jakub Hejný (1t3 2z5)
 7. místo: Jakub Rázek (0t0 2z2)
 8. místo: Michal Běhounek (0t0 2z6)

Závěrečná bulvární slova pořadatele: “Závod ve Slaném proběhl díky extrémnímu nasazení delegáta ČSL a hlavního rozhodčího. Děkujeme všem reprezentačním závodníkům, že se zúčastnili našeho závodu i bez nutnosti podpisu smlouvy s ČSL. Všichni závodníci přijeli velmi dobře připraveni, a to zásluhou našeho oblíbeného kouče.”

Kompletní výsledky dospělých ve Slaném zde

 CELKOVÉ VÝSLEDKY SÉRIE - MUŽI

 1. místo: Martin Stráník
 2. místo: Jakub Konečný
 3. místo: Štěpán Stráník

CELKOVÉ VÝSLEDKY SÉRIE - ŽENY

 1. místo: Eliška Adamovská
 2. místo: Daniela Kotrbová
 3. místo: Kateřina Zachrdlová

Boulderděti

Závod Boulderdětí proběhl na slánském náměstí hned následující den, v deštivou neděli 23. září. A i když musely děti přebíhat zpod deštníků pod závodní stage, a navíc poslouchat rady maminek jak se mají více obléct, drtivá většina nevypadala sklesle. Dětská energie je nevyčerpatelná! Stavěči Ríša Pařil, Pítr Podoba a Jirka Slabý připravili barevnou stage plnou dětských boulderů, které se zdály, až na několik vyrovnanějších kategorií, dobře trefené a zábavné.

Přes den se postupně vystřídaly 4 kategorie mladých boulderistů a rozdávaly se ceny a dárky. A to nejen za nedělní závod, ale stejně jako u dospělých za celou letošní sérii Boulderděti 2018! Jak to dopadlo si můžete přečíst níže. Děkujeme všem účastníkům za optimismus a dobrou náladu i za nepříznivého počasí! :)

Za Green Trees Monkeys děkujeme všem našim opičákům, kteří dorazili nejen do Slaného, ale účastnili se i ostatních kol boulderdětí. Speciální gratulace patří vítězům:

František Danda si v U14 doslova doskákal na 1. místo a také 2. místo v celkových výsledcích 
Jáchym Obal v U14 skončil o jeden pokus na 2. místě také
Klárka Preislerová v U10 vyhrála 2. místo a v celkových výsledcích také 2. místo.

Více informací a zajímavostí na: www.boulderzavody.cz

Foto: Jakub KozákJiří Jaroch

Zdroj: Martin Veselý, České sportovní lezení z.s., foto Jakub Kozák, Jiří Jaroch