Aktuality

PŘIHLÁŠKY NA 1. POLOLETÍ 2020/2021 MÁME NA WEBU!

Přihlašovat se můžeš v sekci skupinové tréninky - děti ZDE.

OD PONDĚLÍ 11.5. ZAČÍNÁME SE SKUPINOVÝMI TRÉNINKY
Ahoj opice,
 
super zpráva, konečně už můžeme trénovat na stěnách i ve větších skupinách, takže od pondělí 11.5. začínáme! ????????????
 
VŠECHNY TRÉNINKY JSOU PODLE PŮVODNÍHO ROZVRHU.
 
Více info v mailu.
 
KORONAVIRUS - INDIVIDUÁLY A VÝJEZDY DO SKAL MÍSTO ZRUŠENÝCH LEZECKÝCH TRÉNINKŮ

Milé opičky,

vládní opatření se pomalu uvolňují a lezecké stěny mají ode dneška otevřeno. I tak ale nemůžeme začít se skupinovými tréninky a na stěnách můžeme lézt pouze na individuálních lekcích.

LEZENÍ VE SKALÁCH

Abyste se doma nenudili, nabízíme od pondělí 27.4. jednodenní výjezdy do skal v okolí Prahy. Na Rovišti, v Hlubočepech, Černolicích, Srbsku, Kornu nebo v Tetíně je totiž super lezení všech obtížností. Pokud bude hezké počasí, bude určitě lepší trávit odpoledne na čerstvém vzduchu v přírodě.

Lézt budeme každý všední den cca od 13:00 do 19:00 (některé děti mají dopoledne vyučování).

Výjezdy vždy přizpůsobíme počasí (pokud bude pršet, zůstaneme doma). 

Lokalitu vybereme podle složení skupiny tak, aby si lezení užil opravdu každý.

Instruktorovat bude Jirka s Marianem, případně další instruktoři.

Dopravu je potřeba řešit vlastní. Pokud pojede Marian, vejde se mu do auta dalších 6 lidí. Na některá místa se dá dojet vlakem, jestli máte dost odvahy.

Cena: 900,- Kč / den

(Zahrnuje jen práci instruktorů, lana a expresky. Doprava a strava vlastní, stejně tak sedák, lezečky a HELMA.)

Přidáte se? Pokud ano, napište nám přes messenger, na mail greentreesmonkeys@gmail.com nebo pošlete sms / zavolejte na 777101218 (Karolína Krousová). Ideálně co nejdříve, nejpozději však den předem do ‪17:00‬. Do ‪19:00‬ vždy pošleme informační mail, jestli a kam se následující den vyráží, kdy a kde je sraz a v kolik budeme končit.

INDIVIDUÁL NA STĚNĚ

Pokud máte zájem, dejte vědět, domluvíme se. Napište nám přes messenger, na mail greentreesmonkeys@gmail.com nebo pošlete sms / zavolejte na 777101218 (Karolína Krousová).

Cena: 700,- Kč / hodinu + vstupné na stěnu

POZOR - Dětem z našich tréninkových skupin budeme oproti dnu ve skalách nebo individuálu “párovat” tréninky zrušené kvůli koronaviru. U výběrovky mínus 340,- Kč, u běžných tréninků mínus 290,- Kč za každý zrušený trénink. Doúčtujeme dodatečně. Pokud s námi nevyrazíte do skal ani na individuál, nabídneme vám po návratu k normálu za nevychozené tréninky náhradu.

Vypsali jsme termíny na příměstské tábory!

Nevíte, jak v létě zabavit svoji ratolest? Přihlaste ji k nám na příměstský tábor!

Termín   Kde Pro koho
       
13.07. - 17.07.   Lezecká stěna Smíchoff začátečníci i pokročilí
20.07. - 24.07.   Lezecká stěna Smíchoff začátečníci i pokročilí
27.07. - 31.07.   Lezecká stěna Jeremi začátečníci i pokročilí
Innsbrucké soustředění

Tímto byl stanoven nový historický milník, 15. únor 2019 se zapsal do dějin oddílu Green Trees Monkeys. Po druhé v historii se vyrazilo na víkendové soustředění v určený ČAS! Bez ohledu na naše výsledky dosažené usilovným „soustředěním“ se to dá požadovat za dosti velký úspěch. Na oslavy však nebylo zbytí. A tak pod vedením zkušeného kouče Jirky a (více) pohledné Leničky vyrážíme vstříc rakouskému Innsbrucku.

K výletu jsem se přidal na poslední chvíli. Členy oddílu Green Trees Monkeys pravidelně potkávám na Smíchoffě. Upřímně to je vždy dosti deprimující setkání. Představte si cestu, která je pro vás zdánlivě nedosažitelná, ale nechcete odejít bez jejího zdolání. Přijde k vám malá holka se zeleným tričkem GTM a tuhle cestu vyleze na první pokus…

Vždy jsem byl zastáncem teze „S čím lepšími trénuješ, tím lepším budeš“. Takže děkuji Jirkovi a Leničce za úžasnou příležitost stát se lepším lezcem a za možnost jet i přes drobnou komplikaci.

Po několika hodin spánku v postelích, jejichž uspořádání bylo velmi obdobné apatykářskému stolku a vydatné snídani se vydáváme směr Kletterzentrum Innsbruck. Zahřátí svalů, protažení, nahoru a dolů na stěně a pak vzhůru na „On sight“ lezení. Začalo se na 5a a postupně se šlo víš a víš. V závěru se přešlo na osobní maximálku s krokováním v obtížnosti. Celý den ovládla Ari spolu s Eliškou, které nastoupily do několika 8a. Kluci a Fanda (#transgender) mají ještě, co zlepšovat. Každý do toho dal vše, a tak náš head coach povolil, tolik opěvované, lezení na boulderovce, samozřejmě až po nácviku rychlolezení.

Plnoletá „svobodná“ část, Tonda a já, jsme si řekli, že by nebylo špatné si zalézt také na venkovní stěně, což po západu slunce nastavilo zcela nové podmínky. Pravděpodobně i lepší, protože Tonda exceloval na 7a, čímž udělal krásnou tečku za sobotním lezení na laně.

Dolez pak probíhal na zasloužené boulderovce, kde se opičky a i dokonce hlavní opičák Jirka velmi vyřádili.

Osobní dojmy z lezeckého dne s těmihle výbornými lezci jsou dosti smíšené. Kombinace naprostého vyčerpání a pocitu blížící se nirváně je velmi zvláštní. Jirka mi ukázal, jak lézt efektivně. Teď konečně vím, jak se mohu zlepšit, což je přesně to, co jsem od celého soustředění očekával a to je teprve první den. Zítra nás čeká oddílový závod.

Dle obličejů opic, které jsem spatřil v neděli ráno, jsem dostal živou představu o tom, jak asi vypadal obličej Lazara po jeho vzkříšení. Není divu předchozí den vyšel na 11 hodin lezení a boulderů. Dnes nás však čekal GTM Cup. Začalo se v rychlolezení, tuto disciplínu zcela ovládl Fanda se svými 17,14 vteřinami. Pokračovalo se „on sightem“. Vyzpovídal jsem jednoho ze závodníků.

J - „Tondo, jak se cítíš po své první cestě – 6b+?“

Tonda - „Očekával jsem, že budu mít problém po včerejším výkonu, ale cítím neskutečnou formu, kterou bych mohl bez problému konkurovat i olympijským sportovcům.“

Svá slova nám Tonda vzápětí potvrdil na své druhé cestě – 7a, kterou zvládl bez sebemenších potíží. Tondův výkon však zcela zastínil Vojta, který vylezl tu samou cestu a byla to pro něj vůbec první 7a cesta vylezená na „on sight“. Vypadá to, že energie innsbrucké stěny, nadšení a odhodlání vyhrát GTM Cup vytváří pocit, který očividně přebíjí únavu i drobná zranění a dalo naším závodníkům novou sílu bojovat o vítěznou medaili. Pokud ovšem někdo zalezl par excellance byla to naše all stars trojice Ari, Eliška a Fanda. Ti předvedli naprostou lezeckou symfonii na černé 8a. Bohužel naše trio tato cesta pokořila, i přesto předvedli takové pohyby o jakých mnozí jen sní.

Pokračovalo se na boulderu. Závodilo se v 7 cestách a to vše hezky na únorovém sluníčku. , Tondovi ani po několikahodinovém lezení zdaleka nedošla hrubá síla.

Celkovým vítězem Green Trees Monkeys Cupu se stal Kuba, který nejen, že bojoval jako lev, ale ve finálovém „on sightu“ vylezl doposud svou nejtěžší cestu – 6b+ a zapsal si tak osobní rekord.

Na soustředění do Innsbrucku s Green Trees Monkeys jsem se přihlásil na poslední chvíli a jsem za to hrozně rád a pokud by byla možnost neváhal bych jet znovu. Jirka mi ukázal, jak mohu zlepšit svou techniku a dovést své lezení k dokonalosti. Zároveň bych rád poděkoval Fandovi, Vojtovi, Kubovi, Ari, Elišce a Tondovi za úžasnou motivaci. A v poslední řadě obrovské díky Leničce za to, že nám dělala tu hodnou. Doufám, že se mi brzy opět naskytne příležitost se s touhle šílenou opičí bandou zase někam podívat.

Článek napsal Albert Ondráško

Známe výherce mikiny

Na přelomu prosince a ledna proběhla soutěž Green Cleaner o dětská trička a jednu mikinu Green Trees Monkeys.

Děti měli za úkol aktivně se zapojit do uklízení životního prostředního a získat za to odměnu. Nechali jsme plně na jejich zvážení do jaké míry se zúčastní. Zda někde zvednou obal, nebo půjdou cíleně do parku, lesa, ke škole a místo vyčistí od odpadků, které tam nepatří.

Cílem akce bylo, aby si děti uvědomili, že všichni jsme součástí prostředí, ve kterém žijeme a svým jednáním ho utváříme. Všechny změny začínají vždy nejdříve u nás samotných a i drobnosti mohou ovlivnit další neopičáky i opičáky.
 
Z celého oddílu jsme za účast oddílovými tričky obdarovali 12 opičích hrdinů, od kterých máme krásné odpovědi na naše otázky i úklidové fotky, jenž byly součástí akce.
 
Dětí jsme se ptali na tyto 4 otázky:
 
1. Proč lezu?
2. Jak dlouho lezu v oddíle GTM?
3. Proč lezu v oddíle GTM?
4. Nejlepší opičí zážitek?
 
Zjistili jsme, že všichni mají jednu věc společnou. Všichni lezou, protože je to baví! 
 
Z účastníků soutěže jsme vylosovali výherce mikiny, kterým je VOJTA POLÁČEK a zde přikládáme jeho odpovědi, které nás vzali za srdce!
 
Proč lezu: "Lezení mě strašně baví a chtěl bych se pořád zlepšovat."
Jak dlouho lezu v GTM: "Půl roku."
Proč lezu v GTM: "Opičáci se stali trochu mojí rodinou. Lezení je tu brané vážně, ale přitom je s opičáky taky zábava, všichni se k sobě chovají hezky a pomáhají si."
 
Můj nejlepší opičí zážitek: "Na podzim jsem byl s opičáky na závodech v Ústí. Kromě závodů, které byly samozřejmě bezva, byl pro mě úžasný večer strávený s lidmi z opičáků. Legrace, porozumění, prostě jako doma :-)" 
 
Oblečení zasponzorovala developerská společnost SATPO a Green Trees Monkeys, kterým tímto ještě jednou moc děkujeme za podporu mládeže.
 
Náš oddíl je spjat s přírodou a využíváme ji k dělání toho, co nás baví - lezení. Proto bychom po sobě všichni měli nechávat jen tu nejlepší vizitku. Doufáme, že v běžném životě stále zůstanete hrdiny Green Cleanery. 
 
Děkujeme i těm, kteří se do soutěže nepřihlásili, ale i přes to uklízeli. Jsme na všechny moc pyšní, děláte nám radost! 
 
V Arcu je krásně, i když prší

Jak se stromy zbarví do okrových odstínu, lezecká sezóna se chýlí ke konci. A tak jsme využili posledních chvil k završení sezóny a na přelomu listopadu si vybrali naši oblíbenou Mekku evropského lezení – Italskou oblast Arco.

Silnice se zužuje a kroutí čím dál víc a to signalizuje, že se blížíme. Po dlouhé cestě se před námi v jeden moment rozevírá dechberoucí scenérie. Z několikasetmetrové výšky se domy vesnice pod námi jeví jako rozsypané smetí, po obou stranách se linou zalesněné Alpské kopce a v dálce před námi se v mlze halí jezero Lago di Garda. Přijíždíme do oblasti, ve které strávíme příští týden.

Serpentinami stoupáme 1000 metrů nad Arco, do hor. Posledních několik kilometrů nás vede lesní cesta, a když zastavíme u domu na samotě, v němž budeme spát, je jasné, že lán čisté přírody v okolí budeme obývat jen my, zvěř a hmyz.

První den od příjezdu se probouzíme do deštivého rána. Říct, že je venku ošklivo by bylo krátkozraké, ale lezecká podmínka je přesto mizerná. Nelze si odpustit obhlídku skal, a tak vyrážíme do legendární oblasti Massone. Protože však déšť neustává, rozhodneme se strávit den v teple a suchu domova.

Dvorek, který působí spíše jako nádvoří, disponuje i osobní vyhlídkou – terasou s výhledem do horských dálav, a tak jsme stále v kontaktu s okolním prostředím. První den oživujeme teorii – vázání uzlů i slaňování, které, jak zjišťujeme, lze provádět na střešním trámu.

Návštěva skal prvního dne zafungovala jako teaser, a tak již dalšího dne, i přes občasný déšť, vyrážíme lézt. A lezeme o sto šest. Někdo dokončuje staré projekty, jiný otevírá nové. Lezeme do konce sil a poté co padne tma, někteří vybalují čelovky a neotřesitelně pokračují. A jak se v průběhu týdne trhají mraky, my střídáme oblasti a vyvěšeni ve skále dobýváme nejrůznější vyhlídky.

Pocity každého jednoho z nás nelze popsat souhrnně, ale mnohdy jsou velmi intenzivní. Ať už je to radost či překvapení z vylezené cesty, nebo zklamání z chyby, které člověka tlačí do dalšího pokusu. A mnohdy to právě v onom dalším pokusu vyjde.Za ten týden jsme se navzájem poznali s ostatními členy naší mnohotvárné skupiny a myslím, že není marné tvrdit, že každý poznal o něco lépe i sám sebe. V horách se totiž člověk neobejde bez schopnosti kooperace. Mnohdy se dostává do vypjatých situací a díky naší věkové diverzitě se každý od druhého měl šanci něčemu přiučit. Společnou silou jsme překonali kilometry skalních cest.

Nakonci týdne odjíždíme unavení a spokojení. Jen posedávat venku a hledět do krajiny by sice byla hezká afterparty, leč jak praví oblíbená floskule: všechno krásné jednou končí. Vybočení z městských cyklů nastavuje po návratu novou perspektivu toho, jak věci uchopit a chápat. Není přehnané říct, že týden v horách může být i duchovní pouť. Asi vdechování čerstvého vzduchu, skvělé jídlo, silové vypětí a harmonická příroda mají za následek barvité vidění všeho okolo.

 

 

 

Report závody Slaný září 2018

Finále Boulderzávodů: 2 dny top boulderingu ve Slaném, městské slavnosti a péřovky!

Třetí podzimní víkend proběhlo na slánském Masarykově náměstí finálové kolo série Boulderzávody 2018. Vítězové série si měli odnést poukaz na týdenní pronájem vozu Volkswagen T6 zapůjčeného od našeho partnera Auto Podbabská. Šlo tedy o hodně! V sobotu sbírali poslední body do republikové série dospělí, v neděli se za podzimního chladného počasí o boulderové body přetahovaly Boulderděti. Inu, jak slánští sedláci kdysi říkávali: Září, na léto jde stáří. Závodní víkend tradičně doplnily městské slavnosti a tak bylo o diváckou kulisu výrazně postaráno!

Sobota začala dámskou kvalifikací, do které nastoupilo celkem 23 závodnic. V cestě do finále jim stálo 10 boulderů ve flash stylu. Holky si sluníčko ještě stihly užít a po hodině a půl bylo zaplněno všech 8 postupových míst. Na postup do finále stačilo vylézt 6 boulderů. Všechny topy posbíraly Eliška Adamovská a Daniela Kotrbová a zápletka pro večerní finále byla jasná!

42 mužů se v kvalifikaci rozdělilo do 2 skupin. Mezi nimi i namlsaní “ne-profíci”, kteří si po teplické uvolněnější kvaldě brousili tesáky! Jenže ejhle. Vilda Chejn s Davidem Kozlem tentokrát přitvrdili a chyty se výrazně zmenšily a zaoblily. Navíc v 10 kvalifikačních boulderech nechyběly dynamické kroky a tak kluci museli skákat jak klokani. Profíky to ale v postupu do finále neohrozilo. Kvaldu vyhrál nedávný finalista MS v lezení na obtížnost Jakub Konečný, s bratry Stráníky v zádech.

V čase přestavby probíhal na náměstí doprovodný program a diváci se různými způsoby posilňovali na večerní finále. Finále žen odstartovalo v 17:30. Nejtěžší 2 bouldery (oba s dynamickými skoky) překvapily hned na začátku a v podstatě předurčovaly pořadí na bedně. Double dyno dobře zvládla, vedle favoritek, i juniorka Jana Ondřejová, což ji nakonec pomohlo k jejímu dosavadnímu nejlepšímu umístění. Třetí a čtvrtý boulder byly skoro povinné onsighty a tak už zmiňovaná dvojka na pokusy nakonec rozhodla o příčce nejvyšší.

 1. místo: Eliška Adamovská (4t7 4z7)
 2. místo: Daniela Kotrbová (4t8 4z8)
 3. místo: Jana Ondřejová (3t10 4z11)
 4. místo: Kateřina Zachrdlová (2t2 3z9)
 5. místo: Nikola Králíková (2t3 3z5)
 6. místo: Veronika Scheuerová (1t1 4z6)
 7. místo: Eliška Bulenová (1t1 3z4)
 8. místo: Natálie Tužová (1t1 3z13)

Tma padla, reflektory se rozsvítily a Uherský býk na rožni se dotočil - celé město Slaný se přesunulo na náměstí, aby sledovalo závěrečnou show - finále mužů! Na počet pokusů vyhrál “vyzyvatel” Jakub Konečný, silák z Lipníku n. Bečvou, když na svoje 4 topy vystřílel 22 pokusů a nakonec bral druhé místo. Skromnější, ale efektivnější byl Martin Stráník, který onsightoval 3 ze 4 boulderů. Zaváhání u něj přišlo pouze na posledním z boulderů přes obří struktury 360HOLDS. Tradiční medailista Štěpán Stráník neprostoupil bouldery č.1 a 4 a tak na třetí příčce nakonec zaparkoval pardubák Roman Kučera. Závěrečnou třešničku posadil v poslední vteřině závodu na top čtvrtého boulderu Kuba Konečný! Super závěr dne.

 1. místo: Martin Stráník (4t6 4z6)
 2. místo: Jakub Konečný (4t22 4z12)
 3. místo: Roman Kučera (3t5 4z9)
 4. místo: Jakub Skočdopole (2t6 3z7)
 5. místo: Štěpán Stráník (2t8 3z8)
 6. místo: Jakub Hejný (1t3 2z5)
 7. místo: Jakub Rázek (0t0 2z2)
 8. místo: Michal Běhounek (0t0 2z6)

Závěrečná bulvární slova pořadatele: “Závod ve Slaném proběhl díky extrémnímu nasazení delegáta ČSL a hlavního rozhodčího. Děkujeme všem reprezentačním závodníkům, že se zúčastnili našeho závodu i bez nutnosti podpisu smlouvy s ČSL. Všichni závodníci přijeli velmi dobře připraveni, a to zásluhou našeho oblíbeného kouče.”

Kompletní výsledky dospělých ve Slaném zde

 CELKOVÉ VÝSLEDKY SÉRIE - MUŽI

 1. místo: Martin Stráník
 2. místo: Jakub Konečný
 3. místo: Štěpán Stráník

CELKOVÉ VÝSLEDKY SÉRIE - ŽENY

 1. místo: Eliška Adamovská
 2. místo: Daniela Kotrbová
 3. místo: Kateřina Zachrdlová

Boulderděti

Závod Boulderdětí proběhl na slánském náměstí hned následující den, v deštivou neděli 23. září. A i když musely děti přebíhat zpod deštníků pod závodní stage, a navíc poslouchat rady maminek jak se mají více obléct, drtivá většina nevypadala sklesle. Dětská energie je nevyčerpatelná! Stavěči Ríša Pařil, Pítr Podoba a Jirka Slabý připravili barevnou stage plnou dětských boulderů, které se zdály, až na několik vyrovnanějších kategorií, dobře trefené a zábavné.

Přes den se postupně vystřídaly 4 kategorie mladých boulderistů a rozdávaly se ceny a dárky. A to nejen za nedělní závod, ale stejně jako u dospělých za celou letošní sérii Boulderděti 2018! Jak to dopadlo si můžete přečíst níže. Děkujeme všem účastníkům za optimismus a dobrou náladu i za nepříznivého počasí! :)

Za Green Trees Monkeys děkujeme všem našim opičákům, kteří dorazili nejen do Slaného, ale účastnili se i ostatních kol boulderdětí. Speciální gratulace patří vítězům:

František Danda si v U14 doslova doskákal na 1. místo a také 2. místo v celkových výsledcích 
Jáchym Obal v U14 skončil o jeden pokus na 2. místě také
Klárka Preislerová v U10 vyhrála 2. místo a v celkových výsledcích také 2. místo.

Více informací a zajímavostí na: www.boulderzavody.cz

Foto: Jakub KozákJiří Jaroch

Zdroj: Martin Veselý, České sportovní lezení z.s., foto Jakub Kozák, Jiří Jaroch

 

Poděkování za rok 2017/2018

Další společně strávený rok plný lezení je za námi a s hrdostí můžeme říci, že jsme toho spolu hodně zažili. Je strašně super vidět jak se posunujete o levely dál a lezení vás baví. Do GTM přišlo hodně nových nadaných dětí, které mají to štěstí, že je zkušení opičáci motivují a učí nové kousky. Pořád je co zlepšovat a to se nám rok od roku daří. Výsledky na závodech a nadšení všech to jen dokazují. Pyšní jsme i na dospěláky, kteří se nebojí výzev a makají na sobě.

Každý z vás je součástí GTM bandy a utváříte ji a nám se líbí, jak ji utváříte :). Děkujeme, že jste s námi, co bychom bez vás byli :).

Užijte si léto a na všechny se zase budeme těšit od září.

Tým Green Trees Monkeys