horolezecký oddíl Green Trees Monkeys

Lezecké výlety

Jakmile nám jaro dovolí vyrazit do skal, neváháme. Celou sezónu chceme využít naplno. Víme, že není lezení jako lezení, a že každý lezec preferuje jinou lezeckou oblast. Proto se snažíme mít co nejširší nabídku lezeckých výletů, ze které si každý může vybrat to své. Jezdíme po Česku i po světě, přičemž osvědčenými stálicemi jsou například Sněžník, Tisá, Roviště, Moravský kras, Labské pískovce, německá Frankenjura, rakouský Höllental a Zillertal, francouzská boulderovací svatyně Fontainebleau nebo úžasné italské Arco. Přestože každá akce nabízí poznání jiného koutu světa, přírodních krás i lezeckého terénu, všechny spojuje sportovní vyžití, dobrá nálada v týmovém kolektivu a nové zážitky, které si všichni každoročně odváží.Skalní akce a výlety zde: 

Pro přihlášení využijte formulář na konci řádku akce.

 

Termín Místo konání Jak musím lézt, abych mohl/a jet? Cena Max kapacita Min kapacita Formulář
23. 04. - 24. 04. 2022 Tisá - sklály pro začátečníky - dospělí 5 UIAA 3800 Kč 16 4
07. 05. - 08. 05. 2022 Tisá - sklály pro začátečníky - děti 5 UIAA 3800 Kč 16 4
11. 07. - 17. 07. 2022 Arco 6 UIAA 13900 Kč 16 4
30. 07. - 05. 08. 2022 Tisá tábor 5 UIAA 7900 Kč 16 4
08. 08. - 12. 08. 2022 Frankenjura 6 UIAA 8000 Kč 16 4
15. 08. - 21. 08. 2022 Zilertal 6 UIAA 14900 Kč 15 4

Tisá – skály pro začátečníky

Začátečníky děti i dospělé zveme na výlet do Tisé. Lézt budeme na laně s horním jištěním v oblasti Děčínského Sněžníku a Tisé, budeme se učit správné lezecké techniky a slaňovaní. Večer si uděláme táborák a zahrajeme hry. Odjezd v sobotu brzy ráno, návrat v neděli večer, spaní v chatkách v kempu, teplá večeře v restauraci.

Arco

Na začátku července vyrazíme do italského Arca nad jezerem Lago di Garda. Arco je naším každoročním cílem. Je určeno pro všechny naše pokročilé děti. Cílem je si zalézt na sportovních cestách v Masone i na Belvederu, koupat se, lézt nad vodou, ochutnat nejlepší italskou zmrzlinu, odpočívat a hlavně si společný čas pořádně užít.

Doprava auty, ubytování v apartmánu, svačinky do skal, teplé večeře.

 

Tisá tábor

Začátečníky i pokročilé lezce zveme na letní lezecké soustředění v Tisé, kde nás čeká spousta lezení a zábavy v přírodě mezi kamarády.
Lézt budeme na laně s horním jištěním v oblasti Děčínského Sněžníku a Tisé, učit se slaňovat, hrát hry, koupat se v jezírku, dělat táboráky a opékat buřty. Spaní v chatkách v kempu, teplé večeře v restauraci.

 

Frankenjura

Frankenjura je oblast nacházející se v severní části Bavorska, která vznikla ukládáním jurského vápence a křídy. Jura nabízí obrovské množství kvaků s charakteristickými dírkami a zkamenělinami. Cesty mají 10 – 20 m s těžšími boulderovými místy. Nachází se zde desítky lezeckých oblastí, situované na různé světové strany, některé ukryté v lese, některé s krásnými výhledy do okolí. Nejčastější výskyt obtížností je 6 – 7 UIAA. Nás čeká lezení na sportovních cestách i odpočívání a spousta her.

Doprava auty, ubytování v kempu nebo apartmánu, svačinky do skal, teplé večeře.

 

Zillertal

Zillertal je oblast dobrá pro mírně pokročilé i pokročilé lezce. Cesty jsou příjemně odjištěné a najdou se zde jednoduché klasy i pořádná čísla. Zillertal nabízí ve své žulové podobě jak rajbásy tak převisy i kolmáče, takže ochutnávku všech typů cest. Kromě lezení budeme hrát spostu her a v rámci restday půjdeme prozkoumat okolní kopce a vyhlídky, které tvoří přírodní hranici mezi Itálií a Rakouskem.

Doprava auty, ubytování v apartmánu, svačinky do skal, teplé večeře.